Kategorie:Pro studenty

Z HelpDesk
Využijte své možnosti naplno ...

Studenti ZČU se s výpočetní technikou setkávají poměrně často, ať už jde o používání počítačů v učebnách nebo využívání některých z řady dostupných služeb. Pro snažší orientaci v prostředí IT slouží právě tato stránka, kde naleznete informace týkající se výpočetního prostředí z pohledu studenta Západočeské univerzity v Plzni.

Kdo mi pomůže?

Nikdo není expert na všechno, a tak každý občas potřebuje poradit. Dobrá rada může ušetřit mnoho hodin marných pokusů a kolikrát i zabránit vzniku různých problémů. Takže pokud si s něčím nejste jisti, nebojte se zeptat a obraťte se na HelpDesk

Moje elektronická identita

Jako student naší univerzity budete velmi často využívat naše služby, a proto potřebujete svoji vlastní elektronickou identitu.

JIS karta

JIS karta slouží pro indentifikaci studenta ZČU. Umožní Vám přístup do učeben, zíkáte slevy na jídlo v menzách a bufetech ZČU a můžete využívat našich služeb např. samoobslužné kopírování a tisk, atd.

Konto Orion

Konto Orion je hlavní elektronická identita uživatele ZČU, která mu umožňuje využívat naše služby včetně elektronických informačních zdrojů ZČU, veřejných počítačových učeben atd.

Připojení mobilních zařízení (Wi-Fi)

Toto připojení je poskytováno zejména v rámci projektu eduroam. Každý uživatel může se svým mobilním zařízením využívat pevné i bezdrátové připojení.

Základní služby

E-mail

S Orion kontem získáte i svůj univerzitní E-mail, který je určen ke komunikaci v rámci ZČU.

Jednotné univerzitní konto (JUK)

Jednotné univerzitní konto (JUK) umožňuje použít JIS kartu na úhradu služeb poskytovaných Západočeskou univerzitou v Plzni, tzn. kopírování a tisk, obědy v menzách a bufetech ZČU a platby na kolejích ZČU. Je důležité mít udělený souhlas s používáním JUKu.

Předzápis

Portál

Tisk a kopírování

Mohlo by se mi hodit

  • První krůčky - rychlý průvodce nového uživatele po IT prostředí ZČU
První krůčkyPK2012-letak-nahled.png
První krůčkyPK2012-letak-nahled2.png

Průkaz ISIC

  • ISIC - Vše o digitálním průkazu ISIC

Další služby

Podkategorie

Zobrazují se 3 podkategorie z celkového počtu 3 podkategorií v této kategorii.

Stránky v kategorii „Pro studenty“

Zobrazuje se 63 stránek z celkového počtu 63 stránek v této kategorii.

J