Google Drive/Stažení a migrace dat

Z HelpDesk

Pokud potřebujete přesunout data, například ze svého soukromého Google účtu na školní Gapps ZČU nebo mezi dvě Gapps ZČU účty, lze to provést následujícími způsoby.

z Gapps ZČU na jiný účet Gapps

Jste-li vlastníme nějakého souboru může vlastnictví toho souboru převést na někoho jiného, kdo je součástí domény gapps.zcu.cz Jednoduše tento soubor nasdílíte stejně jako v případě sdílení souboru osobám.

V sekci Rozšířená nastavení můžete u každého uživatele nastavit jaká má k souboru práva, je-li nějaký uživatel součástí domény gapps.zcu.cz zobrazí se u něj na prvním místě volba Je vlastníkem. Pokud zvolíte tuto možnost, předáte (tj. vy už vlastníkem souboru nebude) vlastnická práva tomuto uživateli.

Převod vlastnictví u sdíleného souboru

z Gapps ZČU k sobě do počítače

Jinou možností je stažení vybrané složky nebo celého disku k sobě do počítače na svůj lokální disk. Upozornění: V závislosti na velikosti složky nebo disku může komprimace i samotné stažení trvat velice dlouho (obzvláště pokud nemáte rychlé připojení).

Pro stažení složky na ní stačí kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit volbu Stáhnout, poté dojde ke stažení vybrané složky ve formátu ZIP. Tímto způsobem je možné stáhnout i více složek (souborů) najednout. (Pro výběr více složek stačí při jejich označování držet klávesu CRTL)

Stažení vybrané složky/souboru (možno i více najednou)

Pro stažení obsahu celého vašeho disku klikněte v pravé horní části na obrázek ozubeného kolečka (Nastavení) a zvolte možnost Stáhnout disk. Po komprimaci dojde ke stažení veškerého obsahu na vašem disku ve formátu ZIP.

Stažení celého disku

ze soukromého Gapps na Gapps ZČU

Přenést soubory ze svého soukromého disku na školní není společností Google přímo podporovaný a proto je nutné využít skriptu/aplikace [Drive Migrator] napsané pomocí aplikace/služby [GoogleApps Script].