Kategorie:Pro správce IT

Z HelpDesk
Cena lokálního správce je těžko vyčíslitelná

Správné pečování o výpočetní techniku je důležité pro její bezproblémový a bezpečný provoz. O základní služby (např. síťová konektivita) se stará CIV, ale některé záležitosti vyžadují místní zásah. Pochopitelně ne všichni uživatelé jsou schopni či ochotní starat se o používanou výpočetní techniku. Proto se s postupem času na většině pracovišť ustanovila osoba, obvykle označovaná jako lokální správce, která má na starosti vše související s výpočetní technikou. V rámci této funkce komunikuje se "svými" uživateli a také s CIV, který jej považuje za odborný kontakt daného pracoviště. Chcete-li o toho o lokálních správcích vědět více, podívejte se na podrobnější popis života lokálního správce IT.

Nemělo by Vám uniknout

Byla zprovozněna služba "Zabezpečení zařízení v katedrální síti", nyní můžete využít centrální FW i ve svěřeném IP rozsahu.


Přístupy do delegovaných agend

Lokální správci mohou mít také zřízeny přístupy do vybraných agend, které jim mohou zpříjemnit práci. Aktuálně jsou k dispozici následující:

Specializované formuláře pro časté požadavky

Pro často opakované úkony byly vytvořeny formuláře, které žadatele navedou k vyplnení všech potřebných údajů a standardizují výměnu informací. Aktuálně jsou k dispozici formuláře pro následující požadavky:

Omezení v síti WEBnet

Pracovišt pod dohledem lokálních správců se mohou dotknout tato CIVem spravovaná omezení:

Lokální správce si může také vyžádat omezení pro své IP rozsahy

Další zdroje informací

Stránky, které mohou být užitečné

Legislativní okénko

Následující zákony, předpisy a provozní řády mohou pomoci s vyjasněním práv a povinností uživatelů:

Podkategorie

Zobrazují se 2 podkategorie z celkového počtu 2 podkategorií v této kategorii.

Stránky v kategorii „Pro správce IT“

Zobrazuje se 44 stránek z celkového počtu 44 stránek v této kategorii.