Kategorie:Telefony

Z HelpDesk

Rozcestník

Tento rozcestník přináší informace o službách a struktuře telefonní sítě ZČU. Najdete zde i návody a řešení nejčastějších dotazů.

  • Služba IP telefonie je určena nejen pro uživatele Západočeské univerzity, ale i pro cizí uživatele volající směrem do univerzity.
  • Postup při nákupu služebního IP telefonního přístroje pro zaměstnance ZČU.
  • K telefonování je možné využít hybridní IP telefon. V budovách Západočeské univerzity a jejich blízkém okolí máme vybudovanou rozsáhlou bezdrátovou síť. Mobilní GSM/SIP telefony mají možnost se připojit do sítě eduroam a využívat tímto IP telefonii Západočeské univerzity. Pokud nebudou v dosahu bezdrátové sítě, automaticky se přepnout do komerční GSM sítě a využívají telefonii daného GSM operátora.
  • Návody jak nastavit softwarové SIP klienty pro službu VoIP ZČU v různých operačních systémech.
  • Provozní řád upravuje práva a povinnosti uživatelů.
  • Časté dotazy a jejich řešení.

Na co byste si měli při používání mobilního telefonu dávat pozor

Moderní, tzv. smart telefony, mají poměrně větší nároky na datové přenosy. Není-li v tarifu mobilu aktivní datový tarif, platí se za přenesené kilobyty a celkové částky za datové přenosy mohou nabýt značných částek (řádově tisíce korun). Při provozu služebního mobilu, u kterého není aktivní datový tarif, je třeba proto být opatrný na datové přenosy. Aby nedocházelo k neočekávanému zvýšení měsíčních nákladů za provoz mobilního telefonu, doporučujeme dodržovat tato pravidla:

  • zrušení přístupových bodů v mobilním telefonu v nastavení telefonu
  • pokud Vám nejdou přístupové body v telefonu zrušit, poslat žádost na telefony@service.zcu.cz o zablokování přístupových bodů přímo u mobilního operátora
  • pokud máte aktivován datový přenos bez omezení objemu přenesených dat, pak tento tarif platí pouze v rámci naší republiky. Zahraniční datové přenosy jsou tarifikovány zvlášť a jsou relativně drahé. Pozor proto i např. v příhraničních oblastech.
  • pokud potřebujete v zahraničí datové přenosy, je možné dokoupit roamingový datový balíček. Službu pro majitele služebních mobilních telefonů zajistí CIV, žádost musí poslat vedoucí nebo tajemník pracoviště na adresu telefony@service.zcu.cz.

Blokace datových přenosů v zahraničí

Výchozí nastavení všech mobilních linek ZČU je povolení hlasového roamingu a zakázání datového roamingu.

Pro případné další informace k aktivaci nebo blokaci datových i hlasových přenosů v zahraničí nás neváhejte kontaktovat na adrese telefony@service.zcu.cz.