LPS:OrionXP/Jak vytvořit balík na MS produkty

Z HelpDesk

Podpora systému OrionXP byla ukončena

Systém Windows XP není a nadále nebude podporován.
Používání Windows XP představuje velké bezpečnostní riziko, 
aktualizace operačního systému je silně doporučena.

Následující obsah již není aktuální, ani udržován.OrionXP - Jak vytvořit balík na MS produkty

Pavel Vondruška 2/2009
  • Před nedávnem jsem dostal za úkol vytvořit balík na MS Project 2007. Pokud víte jak na to, je to otázka na několik málo minut, proto jsem se rozhodl napsat příštím generacím návod, jak na to.

Máme ISO

Software dostaneme pravděpodobně v podobě tzv. ISO souboru. Abychom mohli vytvořit balík, musíme takové ISO nejprve rozbalit a získat jednotlivé soubory. Existuje nespočet způsobů, jak toho docílit. Například: Stáhneme Daemon Tools, ISO přimountujeme a soubory jednoduše zkopírujeme někam na pevný disk. Nebo můžeme použít programy jako MagicISO, dokonce existuje i plugin do oblíbeného Total Commandera.

Máme soubory

Rozbalené soubory
Nějak takhle by mel vypadat náš pracovní adresář. Nyní spustíme příkaz setup /admin.
Spuštění
Dostaneme se do Office Customization Tool, který vytváří soubor pro samočinnou instalaci. První nás čeká otázka, zda chceme vytvořit nový projekt nebo použít existující.
První spuštění
A takhle vypadá samotné okno Office Customization Tool.
Office Customization Tool
Nyní probereme jen základní nastavení tohoto určitě mocného nástroje. Nejvíc nás asi bude zajímat položka Licensing and user interface, kde můžeme zadat Product ID, zaškrtnout, že souhlasíme s podmínkami a zvolit, jak bude instalátor komunikovat s uživatelem. Pro MS Project 2007 jsem zvolil tyto volby:
Nastavení Office Customization Tool
Pokud už máme všechna nastavení hotová, uložíme někam výstup. Řekněme například do naší pracovní složky s rozbaleným ISO souborem.

Instalace

Pokud se nám povedlo úspěšně vytvořit "šablonu" pro automatickou instalaci, je třeba odzkoušet, zda funguje podle našich představ. Stačí spustit příkaz setup /adminfile sablona.msp. Samozřejmě musíme být v adresáři, kde se setup.exe a sablona.msp nachází, případně je nutné doplnit cesty. sablona.msp nahradíme naším vygenerovaným souborem.