Jak nás najdete

Z HelpDesk

Centrum informatizace a výpočetní techniky se nachází v areálu Západočeské univerzity v Plzni v městské části Bory na adrese Univerzitní 22.

Mapa boryHD civenka.png

Sídlo CIV a hlavní pracoviště HelpDesk Bory

Na našem centrálním pracovišti vyřidíte veškeré uživatelské požadavky. Ve stejné budově sídlí vedení CIV a většina oddělení.

Cesta areálem ZČU

Vejděte hlavním vchodem do budovy Fakulty strojní, hned za vrátnicí zabočte vpravo a pokračujte asi 150m stále rovně až projdete zaskleným nadzemním mostem do budovy UI. Pak přijdete přímo k pracovišti HelpDesku. Kancelář vedení CIV je v téže budově o patro níže, ostatní oddělení jsou ve vyšších patrech budovy.

Cesta z vlakového nádraží

Na hlavním nádraží nastupte na městskou hromadnou dopravu, tj. na tramvaj č.1 směr Bolevec nebo č.2 směr Skvrňany a jeďte do zastávky (Hlavní pošta) v Solní ulici. Zde přejdete vlevo do asi 50m vzdálené přestupní stanice (Sady pětatřicátníků) a nastupte do tramvaje č.4 směr Bory, kterou dojedete do stanice (Technická).

Cesta z centrálního autobusového nádraží (CAN)

U autobusového nádraží nastoupíte do autobusu č.41, tramvaje č.2 nebo autobusu č.28 (CAN Husova) a dojedete do zastávky (Sady pětatřicátníků), zde přestoupíte na tramvajovou linku č.4 směr Bory a pojedete do zastávky (Technická), která se nachází na okraji kampusu, vedle budovy NTIS.

Ze zastávky tramvaje č.4 (Technická) dojdete pěšky k budově CIVu podle mapek: Vchod přes knihovnu, Vchod přes fakultu strojní.

Dejte pozor, některé spoje tramvaje č.4 jedou pouze do přestupní zastávky (Bory), zde je případně potřeba vyčkat na další spoj tramvaje č.4, který pojede až do zastávky (Technická).

Můžete zde také přestoupit na autobus č.30 nebo autobus č.24 (spojů autobusem je méně), který Vás také doveze k areálu ZČU. Doveze Vás pouze na opačnou stranu kampusu, k budově rektorátu - stanice (Západočeská Univerzita). V brzké době budete moci využít pěší stezku ze zastávky (Bory) přes tramvajový most, která vede přímo k budově knihovny a CIVu (cca 5min chůze).


Cesta autem od dálnice D5

Sjeďte na výjezdu 80 Plzeň-Bory, dojedete přímo k areálu univerzity.

S využitím tramvaje č.4

Tramvají č.4 k nám můžete dorazit ze směru Lochotín (Košutka) - centrum města (Sady Pětatřicátníků, U práce) - Klatovská (Dvořákova) - (Bory) - Cílová stanice (Technická).

Nejčastěji využívané dopravní varianty na mapách: Klatovská (Dvořákova) -> (Technická), (Bory) -> (Technická)

Ze zastávky tramvaje č.4 Technická dojdete pěšky k budově CIVu podle mapek: Vchod přes knihovnu, Vchod přes fakultu strojní, přímý vstup do budovy CIV mohou využít pouze zaměstnanci.


Přístup pro zásobování

je ze zadní části univerzitního areálu, z ulice U letiště, viz. mapa. U závory je třeba zavolat komunikátorem vrátnici a nechat si otevřít.

Pracoviště HelpDesk Jungmannova

Toto odloučené pracoviště se nachází v centru města v Jungmannově ulici 1/153, naproti Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. HelpDesk sídlí v 1.patře v místnosti JJ 108. Foto budovy

Cesta z vlakového nádraží

Z vlakového nádraží nastupte na městskou hromadnou dopravu, tj. na trolejbus č.11, č.15 nebo č.16 a jeďte do zastávky Mrakodrap. Pokračujte pěšky na nejbližší roh - křižovatka s Jungmannovou ulicí (semafor, na rohu je květinářství), zde zahnete doprava a půjdete po pravé straně až do žluté budovy ZČU na dalším rohu (křižovatka u Hotelu Slovan).

Cesta z autobusového nádraží

Nastoupíte do autobusu č.41 směr Vinice a pojedete pouze jednu zastávku do stanice Divadlo J.K.Tyla. Přejdete Klatovskou třídu (jezdí po ní tramvaj) a půjdete podél Smetanových sadů až k Hotelu Slovan (na úrovni asi poloviny parku) na křižovatce s Jungmannovou ulicí. Přímo na protější straně vstupte do žluté budovy na rohu (mapa).

Jízdní řády a další odkazy

Najděte si spojení: