Instalace SdJIS

Z HelpDesk

Toto je návod, který popisuje úkony potřebné k nainstalování snímače na stanici, která není Orion.

Instalace snímače

Instalace se provádí bez zapojené čtečky karet, ta se připojuje až nakonec. Pro instalaci si stáhněte následující soubor grabusb.zip. Obsah archivu umístěte do C:\\Program Files\ a nechte grab-usb.exe spouštět automaticky po startu počítače.

USBgrab

Je potřeba vyrobit zástupce na plochu se správnými parametry pro spouštění nad konkrétním portem a se správnou klávesovou zkratkou. Typicky grab-usb.exe -keyb -com 3 -prefix CSF12 - je součástí instalačního balíčku.

Funkce čtečky

Pro práci s JIS se používá metoda předávání přes klávesnicový buffer (tj. zadaný prefix + číslo karty + volitelně Enter se zadají do vstupního bufferu klávesnice, takže systém má pocit, že někdo stiskl odpovídající klávesy). Aby to fungovalo, je třeba mít na počítači spuštěnou binárku grab-usb.exe; například takto:

C:\Progra~1\GrabUSB\grab-usb.exe -keyb -com COM3 -prefix CSF12

Parametr -com určuje, na jaký sériový port je čtečka napojená. Parametr -prefix určuje, jaká kombinace kláves se "stiskne" před napsáním čísla karty. V tomto konkrétním příkladu je to Control+Shift+F12. Originální dokumentace PL:

-prefix <mod><key>
<mod> (je mozne zadat vic modifikatoru, pripadne zadny)
C - Control
S - Shift
A - Alt
<key>
F1-F24 - funkcni klavesy (velke pismeno F!)
0-9, a-z - odpovidajici klavesy (pismena musi byt zadana malym pismenem)

Takze napriklad:
-prefix F11 = klavesa <F11>
-prefix ASa = <ALT><SHIFT>A
-prefix CF11 = <Control><F11> 

V OrionXP se na plochu kopíruje odkaz na skript, který veškerá nastavení provede a grab-usb.exe spustí.

Jak vyzkoušet, že to funguje

Okno spuštěného grab-usb.exe ukazuje log naposledy přečtených čísel. Mimo to lze spustit např. notepad a jednotlivá čísla jsou pak vidět i v něm. Při přiložení karty se musí v notepadu objevit nové číslo.

Co dělat, když je k počítači připojeno několik čteček najednou

Je-li k počítači připojeno několik čteček najednou, použije se automaticky ta s nejvyšším číslem COM portu - tj. ta nejnovější resp. nejpozději přidaná.

Chcete-li používat nějakou konkrétní čtečku (konkrétní COM por), můžete odpovídající port zapsat do registru:

HKLM\Software\OrionXP\RW\USBJISPreferredPort

Port se zapisuje "celým slovem", tj. např. "COM3". Pokud na zadaném portu není aktivní žádná čtečka, vypíše se uživateli varování, a použije se nejnovější čtečka, jako obvykle.