Vytvoření hostovského konta pro mobilní připojení

Z HelpDesk
Verze z 23. 2. 2024, 10:52, kterou vytvořil Stan (diskuse | příspěvky) (Revize stránky.)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Tento návod popisuje vytvoření hostovského konta pro mobilní připojení krok po kroku.

Správa mobilního připojení

Vytváření hostovských kont se prování v aplikaci správy mobilního připojení. Před přechodem do této aplikace je doporučeno si přečíst její nápovědu.

Vytvářet hostovská konta mohou pouze uživatelé s právy garanta. Zpravidla se jedná o zaměstnance ZČU. Pokud jste oprávněni k vytváření hostovských kont poznáte přímo v aplikaci tak, že v horní liště aplikace máte záložku Hostovská konta.

SMP(host account) create account.png

Po přechodu do této záložky uvidíte šedý rámeček s možností založení nového hostovského konta. Po jeho kliknutí se otevře formulář, který je nutné vyplnit.

SMP(host account) fill out form.png

Do pole Jméno a příjmení uživatele vyplňte jméno a příjmení osoby, pro kterou chcete konto vytvořit. V tomto kroku je důležité zadané údaje ověřit proti libovolnému dokladu, který dokazuje totožnost osoby, kterou se chystáte připojit. Z dokladu by se mělo ověřit jméno a příjmení osoby a fotografie.

Počátek a délku platnosti zvolte co nejpřesněji tak, aby odpovídala skutečné potřebě připojení. Maximální délka platnosti je omezena na 3 týdny. V případě, že je potřeba osobu připojit na delší než maximální dobu, je nutné po uplynutí platnosti konta vytvořit pro danou osobu konto nové.

SMP(host account) print.png

Po založení hostovského konta se zobrazí potvrzení o jeho vytvoření s vygenerovanými přístupovými údaji do sítí eduroam a zcu-mobile. Tyto údaje je potřeba předat osobě, pro kterou je konto vytvořeno. V tomto kroku se doporučuje opsání nebo vytištění údajů pro připojení, protože v budoucnu již není možné jakkoliv zjistit vygenerované heslo.

Kdy nevytvářet nový účet?

Existuje pár situací, ve kterých by nemělo dojít k vytvoření hostovského konta:

  • Pokud se jedná o studenta (včetně studentů programu Erasmus+) nebo zaměstnance ZČU. Tyto osoby mají svůj vlastní Orion účet a tudíž i přístup do aplikace správy mobilního připojení, kde si sami vytvoří vlastní účet pro mobilní připojení.
  • V případě, že osoba opakovaně žádá v krátké době o vytvoření hostovského konta. Zde bývá častým případem vytváření nových účtů pro osoby, které mají současné konto zablokované. Vytvoření nového konta tak vede opět k jeho zablokování a celá situace se opakuje pořád dokola. Před založením konta zkontrolujte, zda jste již dané osobě konto nezakládali a zda není aktuálně zablokované.

SMP-Hblok.png