Připojení mobilních zařízení/Jak se připojit/Pevná síť Win7

Z HelpDesk

Tento text popisuje postup a nastavení pro připojení do pevné sítě eduroam v operačním systému Windows 7

Nastavení systému

Ve Windows 7 je defaultně vypnuta služba, bez které není možné nastavit připojení do kabelového eduroamu. Musíme proto onu službu povolit a nastavit její automatické spuštění. Otevřete správce služeb (buď naleznete v Ovládacích panelech nebo spustíme přes Start->Spustit). Najděte službu s názvem Wired AutoConfig Service(dot3svc) a poklikejte na ni. Otevře se Vám následující okno, kde zvolte typ spouštění Automaticky a službu spusťte tlačítkem Spustit.
Eduroam Win7 (manually) Ethernet 0 1.png
Otevřeme Centrum síťových připojení a v levém menu klepněte na Změnit nastavení adaptéru. Pravým tlačítkem klikněte na Připojení k místní síti(eth0) a zvolte vlastnosti.
Eduroam Win7 (manually) Ethernet 0 2.png
Přejdeme na kartu Ověřování, kde nastavíme vše podle obrázku níže a poté stiskneme tlačítko Nastavení. Po nastavení podle následujícího obrázku stiskneme tlačítko Konfigurovat.Tato volba MUSÍ být odškrtnuta! Vše potvrdíme tlačítkem OK a vrátíme se na kartu Ověřování.
Eduroam Win7 (manually) Ethernet 0 3.png
Na kartě Ověření de rozklikneme Další nastavení. Zde opět vše nastavíme podle následujícího obrázku. Poté opět vše potvrďte tlačítkem OK.
Eduroam Win7 (manually) Ethernet 0 4.png
Nyní by Vás měl systém Windows 7 vyzvat k zadání přihlašovacích údajů. Zde vyplňte svůj orion-login@zcu.cz a Vaše síťové heslo, které jste si nastavili na stránce pro změnu hesla.