OpenCMS/Vytvoření adresáře

Z HelpDesk

Postup pro vytvoření adresáře v OpenCMS.

 1. Klikněte na ikonku adresáře v horním panelu Průzkumníka.
  Workpace-top2-popisky.png
 2. Objeví se formulář, ve kterém musíte zadat název nového adresáře. Ten by neměl obsahovat diakritiku a mezery. Místo mezery použijte např. znak -. Pokud chcete v tomto adresáři vytvořit výchozí stránku, zaškrtněte patřičnou volbu. Pokud nezašktnete ani jednu volbu, změní se tlačítko Continue na Finish a jeho stisknutím dokončíte vytváření adresáře.
  New folder1-popisky.png
 3. Pokud jste v minulémkroce zaškrtnuli volbu Upravit vlastnosti, objeví se formulář, ve kterém můžete nastavit základní vlastnosti nového adresáře. Je to obdobné jako při vytváření nové stránky. Pokud chcete adresář zobrazit v navigačním menu, zaškrtněte patřičnou volbu a vložte navigační text. Kliknutím na Finish dokončíte vytváření adresáře.
  New folder2-popisky.png
 4. Jesliže jste v 2. kroce zaškrtnuli volbu Vytvořit výchozí stránku, objeví se další formulář, ve kterém nemusíte nic nastavovat a kliknout na Continue. Název je totiž předvyplněný, protože OpenCMS ví, že chcete vytvářet výchozí stránku adresáře, které se standartně jmenují index.html. Pokud tedy budete chtít do adresáře, který ji nemá, přidat výchozí stránku, stačí vytvořit novou stránku s názvem index.html.
  New folder3-popisky.png
 5. Pokud jste v předchozím kroce nechali zaškrtnutou volbu Upravit vlastnosti, objeví se formulář, ve kterém můžete nastavit vlastnosti výchozí stránky adresáře. Stačí vyplnit titulek, který bude použit v záhlaví prohlížeče. Do navigaci tuto stránku nepřidávejte, protože v ní už je přidán adresář, pro který je tato stránka výchozí. Kliknutím na Ok dokončíte vytváření výchozí stránky a vrátíte se do Průzkumníka.
  New folder4-popisky.png
 6. V Průzkumjikovi nyní vydíte výchozí stránku nového adresáře. Tento adresář bude přístupný z prohlížeče na adrese https://hades.zcu.cz/demo/novy-adresar. Vstupem na tuto adresu se zobrazí obsah výchozí stránky. Další stránky můžete přidávat podle tohoto návodu. Nezapomeňte také, že nový adresář je v projektu Offline a není tak viditelný normálním uživatelům. Musíte nejdřív provést jeho publikaci.
  New folder5-popisky.png